PROFIL

Spoločnosť  DELTA DEFENCE,a.s. ako nástupnícka spoločnosť Vojenského opravárenského podniku 028 Prešov sa zaoberá opravou vojenskej techniky už 60 rokov. Vojenský opravárenský podnik 028 Prešov bol zriadený v roku 1948 Ministerstvom obrany pre plnenie úloh spojenými s opravami kolesovej a pásovej techniky v prospech Ozbrojených síl SR. Postupne sa podnik špecializoval na rôzne typy vozidiel, ktorými sa Armáda SR priebežne prezbrojovala ako napríklad: Gaz, Praga RN, Praga V3S, Tatra111, 138, 148, 813, 815 a tank T-55.

S prechodom na trhové hospodárstvo bol podnik nútený upraviť sortiment opráv techniky, ako aj obchodnú politiku. Do výrobného programu zaraďuje nové druhy techniky a opravu špeciálnych nadstavieb na podvozkoch Tatra. Postupne podnik rozširuje orientáciu opráv aj na zákazníkov z civilného sektora.

Na základe rozhodnutia Vlády SR o privatizácii sa 1. Januára 2006 zo štátneho podniku stala súkromná spoločnosť DELTA DEFENCE, a.s. Prešov.

V súčasnosti podnik svojím vybavením a vyškoleným personálom je schopný vykonávať opravy ťažkej bojovej tankovej techniky, ľahkej pásovej techniky, kolesovej obrnenej techniky, ťažkej a strednej nákladnej automobilovej techniky a terénnych automobilov. Nosný opravárenský program je postavený na rôznych prevedeniach vozidiel Tatra.

Od roku 2005 v spolupráci s nemeckým partnerom vyrába modernizovaný raketomet RM 70/85 Modular pre strely raže122 mm a MLRS a Muničné vozidlá zabezpečujúce logistickú podporu systému Modular spomínanou kontajnerizovanou muníciou. Pre bojové použitie a výcvik pre modernizovaný raketomet vyvíja podporné systémy pre výcvik, logistické zabezpečenie a opravy. Máme výrobné schopnosti pre výrobu ISO kontajnerov rady 1C a 1D s možnosťou účelových zástavieb. Ako napríklad skladovací, kuchyňa, septik, chladiarenský a iné špecializované prevedenia pre komunikačné systémy. Podnik je schopný výroby káblových zväzkov pre civilné vozidlá i káblové zväzky podľa štandardov MIL pre vojenskú techniku. Podnik sa zaoberá aj výrobou náhradných dielcov na špeciálnu techniku ako napríklad: OT-62,M BVP, T-72, ATS-59. V oblasti strojárenskej výroby ďalej ponúkame možnosti výroby zváraných oceľových konštrukcií s povrchovou úpravou, ale i z hliníkových zliatin podľa požiadaviek a výkresovej dokumentácie zákazníka.